Кошик
947 відгуків
ITLamp..................Viber:+380675197727
+380 (67) 519-74-74
+380 (48) 770-01-80

Як розрахувати освітлення в приміщенні? Скільки потрібно світла?

Як розрахувати освітлення в приміщенні? Скільки потрібно світла?

Скільки потрібно світла на квадратний метр приміщення?

Яка ж кількість світлового випромінювання потрібно для зреднестатистического людини? Медики і психологи вже давно дослідили це питання і розробили відповідні рекомендації для різних типів приміщень. Усі вони зведені в єдиний документ "Природне і штучне освітлення" СНиП II-4-79. Будівельні норми і правила нормують комфортний рівень освітленості в люксах, при чому значення для різних за призначенням кімнат відрізняються. Однак ми не будемо дуже глибоко занурюватися в науку з тією метою, що б правильно підібрати світлодіодну лампочку могла навіть домогосподарка, просто прочитавши дану статтю. Тим більше, що різниця в 10-50 люкс все одно буде мало відчутна для людини. Тому пересічні споживачі можуть керуватися приблизними методами, які використовуються для визначення необхідної освітленості в специфічних випадках. Так, за допомогою наведеної нижче таблиці, можна прикинути, скільки ватт потрібно на один квадратний метр квартири з висотою стелі до 3 метрів. 

Тип

Приклад

Потужність лампи розжарювання

Скільки потрібно світла на квадратний метр приміщення?

Приміщення зі спокійним, приглушеним світлом

Спальня

10..12 Вт на м2

Приміщення зі середнім рівнем світла

Санвузол, кухня, робочий кабінет, дитяча

15..18 Вт на м2

Приміщення з найбільш яскравою освітленістю

Вітальня

20 Вт на м2


Наведені значення потужності стосуються звичайних ламп розжарювання. Однак ці джерела світла вже поступово відходять у небуття. Неекономічність і малий термін служби призводять до того, що на зміну їм приходять компактні люмінесцентні і найбільш сучасні світлодіодні освітлювальні пристрої. Лідерські позиції по праву належать саме led ламп, які впевнено продовжують відкривати двері в приватні будинки і квартири споживачів, і все частіше з'являються в офісних і адміністративних приміщеннях.

 Як підібрати енергозберігаючу та світлодіодну лампочку?

Найважливішим завданням для кожного власника квартири є визначити, скільки і які лампочки потрібні для дому. Для оцінки необхідної кількості освітлювальних пристроїв у приміщенні достатньо буде площа освітлюваної кімнати (м2) помножити на величину потужності (Вт) у відповідних рядках наведеної вище таблиці. Але, як вже зазначалося, дані в ній наведені для «ламп Ілліча». Тому, в разі використання сучасних компактних люмінесцентних або ще більш прогресивних світлодіодних лампочок, при розрахунку необхідно буде вводити відповідні коефіцієнти.

Так, при використанні люмінесцентних джерел світла, або так званих «енергозберігаючих лампочок», кількість ватів на квадратний метр може бути зменшено в 3,5-4,5 рази, а у разі застосування led лампочок – в цілих 6-10 разів. Це, насамперед, обумовлено тим, що світлодіоди мають значно більшу світловіддачу. А вона прослужить близько 10-12 років. Якщо врахувати економічність і довговічність LED освітлення, то можна вже зараз з упевненістю говорити про те, що за цими технологіями майбутнє. І на сьогоднішній день їх широке застосування обмежується тільки більш високою ціною і консервативність людського мислення.

З урахуванням введення коефіцієнтів, вихідна таблиця набуде такого вигляду:

- як вибрати енергозберігаючу лампочку:

Приміщення зі спокійним, приглушеним світлом

Спальня

2..3 Вт на м2

як вибрати лампочку енергозберігаючу

Приміщення зі середнім рівнем світла

Санвузол, кухня, робочий кабінет, дитяча

3..4 Вт / м2

Приміщення з найбільш яскравою освітленістю

Вітальня

5 Вт на м2

 

- і найважливіше, світлодіодні лампочки як вибрати: 

Приміщення зі спокійним, приглушеним світлом

Спальня

1,5..2 Вт м2

світлодіодні лампочки як вибрати

Приміщення зі середнім рівнем світла

Санвузол, кухня, робочий кабінет, дитяча

2..3 Вт м2

Приміщення з найбільш яскравою освітленістю

Вітальня

2,5..3,5 Вт м2

Важливо! Не варто забувати і про висоту стель. Як правильно вибрати світлодіодну лампочку, якщо приміщення вище 3 метрів? Потрібну кількість ватів потужності необхідно помножити, як мінімум, на 1,5.

Деякі важливі моменти

При професійному розрахунку освітлення враховується безліч факторів, серед яких тип лампи, висота установки освітлювального пристрою, розташування приміщення у вертикальній площині, тип світильника, матеріал внутрішніх поверхонь приміщення та деякі інші. Спеціалізуються на висвітленні фірми ретельно враховують вплив всіх можливих умов. Деякі фактори особливо важливі, і вони не повинні бути залишені без уваги і звичайними споживачами.

Отже, поговоримо про те, як вибрати лампочку для люстри і світильники. Їх основне призначення полягає у перерозподілі світлового потоку джерел в необхідних напрямах. Крім того, вони забезпечують захист ламп і оптичних елементів від впливу навколишнього середовища, пилу і бруду. Здійснюване в світильниках перерозподіл світу невід'ємно пов'язане з його втратами, тому важливим фактором є коефіцієнт корисної дії цього пристрою. Якщо говорити в загальному, то чим товще плафон, і чим насиченіший колір, тим більше світла буде губитися і пропадати даремно. А дзеркальні і глянсові поверхні відбивачів не сприяють рівномірному розсіювання потоку, а його спрямованої фокусуванні, що більше підійде для місцевого освітлення або розставляння акцентів при декоруванні кімнати.

Дуже важливий момент, який часто залишається в тіні», - це світловідбиваюча здатність підлоги, стін і стелі. Цей параметр безпосередньо залежить від кольору матеріалів, з яких виконані внутрішні поверхні кімнати. Правило дуже просте: чим світліше поверхню, тим більше величина відбиття світла. Якщо стіни або стелі виконані в білих тонах, то умовний коефіцієнт відбиття світла можна прийняти 0,7. Для світлих фасадних фарб, бежевих, світло сірих поверхонь і світлого дерева це значення вважають рівним 0,5-0,6. Темним кольорам відповідає коефіцієнт відбиття світла на рівні 0,3, а для чорного граніту і мармуру останній приймають за 0,1. На підставі даних про оптичних характеристиках підлоги, стелі і стін визначають ККД приміщення. При цьому використовуються спеціальні уніфіковані таблиці.

Якщо у вас виникли питання по розрахунку освітлення у ваших приміщеннях - ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!!! Інтернет - магазин світильників, люстр, бра, торшерів https://itlamp.com.ua/

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner